תוכנת ניהול חניון

מה לעשות שצריך סדר בים של מכוניות? כמות כלי הרכב בישראל היא מהגבוהות בעולם כשבודקים את היחס בין כמות התושבים לכמות כלי הרכב. על כבישי ישראל נוסעות מידי יום על שלושה מליון מכוניות. בתוך כל אלו נעים אזרחים בדרך לקניות, אמהות בדרך לעבודה או אתם שפשוט מטיילים להנאתכם. לכל הנהגים בכלי הרכב הללו יש דבר משותף אחד, כולם בשלב מסויים ייצטרכו להחנות את רכבם ולדומם את המנוע.

כשבאים לחנות בעיר האופציה הראשונה שעולה היא חניון. המקום שנראה כבטוח ביותר להחנות את הרכב. חניונים תמיד ייזכרו כפיסת כורכר בפינת רחוב. לעיתים ניתן היה למצוא גם קצת אספלט אם החניון היה במיקום מרכזי. במרוצת השנים שינו החניונים בעלות מנכס עירוני לידיים פרטיות. משם החלה תקופת פריחה טכנולוגית ששינתה את תחום החנייה מקצה לקצה.

החניונים של ימיינו כבר אינם מזכירים את אותן הפינות הלא סלולות של פעם. כל החניונים המודרנים שמכבדים את עצמם מריצים כיום מערכת לניהול חניונים כאמצעי לשליטה במתרחש בתחומם. מערכות כאלה עברו כברת דרך רצינית ושיפורים טכנולוגיים רבים בשנים האחרונות וכיום הן פועלות ללא התערבות בן אנוש וביעילות מקסימלית. 

תוכנה, פיתוח אפליקציה

מערכת שליטה דיגיטלית

מערכות השליטה מנהלות את כניסתם של הנהגים על ידי בקרה דרך מצלמות המסוגלות לקלוט, לעבד ולשמור את מספרי הרכבים הנכנסים. בצד זה אחראיות המערכות על גביית הכסף דרך מכונות אוטומטיות. כך מאפשרות המערכות לנהג ששילם את עלות החנייה לצאת מהשער, השערים מופעלים אף הם על ידי מצלמות זיהוי. בנוסף לבקרת כניסה ויציאה המערכת אוספת מידע על כמות המקומות הפנויים ועל העומס בקרבת החניון. המידע מועבר דרך רשת האינטרנט למערכת החניונים העירונית שתפקידה להפנות את הנהגים לאזורים שבהם חניונים עמוסים פחות.  

מה צופן לנו העתיד?

כפי שניתן לראות בתחומי רבים שקשורים לביצועי מחשב ועבודה עם מידע זמין, רשתות של בינה מלאכותית הולכות ותופסות חלק ניכר ביעול היכולות של מערכות שונות. בתחום החניונים הדיגיטליים הדבר לא יהיה שונה. בינה מלאכותית תוכל לנהל את משאבי החניון בצורה יעילה יותר משבן אנוש מסוגל. התאמת מחירים דינמית היא דוגמא בודדת היכולה לספק את הדמיון. המכונה לומדת את דפוסי השימוש בחניון ומתאימה את המחירים ככה שבשעת עומס המחיר עולה ואיתו הרווחים. בשעת רוגע המחיר יורד ומאפשר תחרות אטרקטיבית לנהגים מול חניונים אחרים. שימוש במודל מחירים דינאמי כזה עשוי להגדיל את הרווחים לבעלי החניון בטווח הארוך.

מאמרים נוספים באתר

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בווטאספ
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב email
שתפו במייל