סוללה של מחשב נייד

הסוללה של המחשב הנייד הוא לא מוצר נצחי. הוא אמנם עושה את תפקידו נאמנה למשך פרק זמן מכובד אך כמו הרבה דברים אחרים, גם עיתה של הסוללה מגיע והסוללה חדלה מלתפקד. בזמנים כאלה המחשב פשוט חייב את החיבור הקבוע לחשמל בכדי לעבוד. זה אולי לא אסון עבור אנשים העובדים במקום קבוע בבית או במשרד. אך בהחלט מדובר בחסרון מהותי עבור אנשים שרכשו את המחשב הנייד בדיוק לשם המטרה על שמה היא קרויה. מחשב נייד שיהיה נייד.
הבשורה הטובה היא שגם אם הסוללה סיימה את תפקידה, עדיין יש מה לעשות. את הסוללה אולי לא תוכלו להשיב לחיים, אך במחיר סביר תוכלו לרכוש לכם סוללה חדשה שתעניק לכם מענה איכותי.

איך תבחרו את הסוללה למחשב הנייד?

חשוב לדעת כי בבחירה של סוללה למחשב נייד, חשוב להיצמד למקור ולרכוש דווקא סוללה מקורית. לא מומלץ להתפתות ולרכוש חיקויים זולים. היות והתפוקה של הסוללות המקוריות הינה גבוהה פי כמה וכמה ביחס לכל חיקוי.
האיכות באה לידי ביטוי באורך החיים של הסוללה, בטעינה המאפשרת עבודה משך שעות ארוכות באזורים בהם אין אפשרות טעינה ובאופן כללי סוללות מקוריות פחות מועדות לתקלות.

כך תאריכו את ימיה של הסוללה

כל מי שרוכש מחשב חדש או שהוא מחדש את הסוללה, שואף להאריך את חייה של הסוללה וחפץ ליהנות ממנה במקסימום. על מנת שזה אכן יקרה, חשוב לשים לב לטיפים הבאים וגם לעמוד בהם. זה אולי דורש מעט עקביות ושימת לב אך לטווח הארוך זה ממש משתלם.

  • על מסך המחשב יש סימון על מצבה של הסוללה שמראה את מצבה של הסוללה. כאשר הסוללה נחלשת מתקבלת על כך התראה. כאשר מדובר בסוללות כמו סוללות ליתיום, חשוב שלא לאפשר את ירידת המתח של הסוללה אל מתחת לסף התחתון כדי לא להרוס את הסוללה.
  • בכדי להאריך את חייה של הסוללה מומלץ מאוד להפעיל תמיד את המחשב כאשר היא מחוברת לספק הכוח שלה.
  • חשוב לאפשר לסוללה להתרוקן עד הסוף לפני שמטעינים אותה שוב. רק לאחר שהיא מתרוקנת לחלוטין, מלאו אותה שוב.
  • כאשר אתם מפעילים דיסקים, מומלץ שאלו לא יועלו על הסוללה. הם דורשים הרבה כוח ומחלישים אותה.

במקרים אלו מומלץ להסיר לחלוטין את הסוללה ולעבוד רק עם חיבור לחשמל.
המלצה זו תקפה באופן כללי עבור מי שרוצה לשמר את כוחה של הסוללה ולא לנצל אותה כאשר אין לו בה צורך קריטי.

דף הבית

שתפו בפייסבוק
שתפו בווטאספ
שתפו בטוויטר
שתפו במייל