למה כדאי לעבור לאחסון אתרים בענן?

כל אדם שמחזיק באתר אינטרנט מסוים, לבדי שמע את המושג "אחסון אתרים" לפחות פעם אחת בחיים שלו. לא מעט בעלי אתרים, לא יודעים מה הוא אחסון האתרים הנכון והטוב ביותר עבורם, ועבור אתר האינטרנט שלהם. אם אתם מזדהים עם אותם בעלי אתרים, חשוב לדעת – כיום, יש מגוון רחב מאוד של שיטות שונות לאחסון אתרים, זאת לדוגמת אחסון אתרים שיתופי, אחסון בענן, אחסון בעזרת EASYCLOUD וכיוצא בזאת. בשורות הקרובות, נעשה לכם קצת סדר בשיטות השונות לאחסון אתרים, ונענה על השאלה הבאה – למה כדאי לעבור לאחסון אתרים בענן, ולעזוב את אחסון האתרים השיתופי.

בתור התחלה – מה זה אחסון אתרים משותף

אפשר לדמות את שיטות האחסון הזו בדיוק לחלוקת דירה עם שותפים נוספים. כל אדם מקבל חדר שינה משלו, אך ישנה חלוקה בשירותים, בסלון, במטבח, וכיוצא בזאת. בדירה כזו – אם השותף שלך גורם לאי סדר גדול סדירה – גם אתם כמובן תסבלו מזה. ככה פחות או יותר אחסון אתרים שיתופי עובד. שרת אחסון משותף, הוא שרת אחסון פיזי, אשר מחלק את המשאבים השונים שלו בין כל משתמשי המערכת. תוכלו למצוא אצל פיאלקוב דיגיטל את כל שירותי האחסון שקיימים. מה המשמעות של אחסון האתרים המשותף – אם אתר מסוים תחת השרת חווה בעיה, אותה בעיה עשויה מאוד להשפיע על כל האתרים השונים שנמצאים תחת אותו אחסון.

מה זה אחסון אתרים בענן?

בואו נתחיל מההתחלה – כאשר אתם מבצעים אחסון אתרים בענן השרת שמאחסן את האתר שלכם הוא שרת פרטי שלכם בלבד. אף אחד מלבדכם למעשה לא משתמש בשרת, וכתוצאה מכך, כל היכולות ומשאבים השונים של אותו השרת, מוקדשים אך ורק לאתר האינטרנט שלכם. זה משפיע עליכם בדברים כמו – טעינה סופר מהירה של אתר האינטרנט, כמות קטנה של תוצאות ביחס לאתרים שמאוחסנים באחסון המשותף, וכיוצא בזאת. יתר על כן, כאשר אתם משתמשים באחסון אתרים בענן, אתר האינטרנט שלכם מגובה על כמה שרתים, כך שאם צצה בעיה עם השרת – אתר האינטרנט שלכם ממשיך לפעול של שרת אחר באופן זמני. למעשה, כל חברה גדולה או עסק שמכבדים את עצמם, צריכים להחזיק באחסון אתרים בענן, שכן מדובר על שיטה רצינית יותר.

אחת ולתמיד – באיזה שיטה לאחסון אתרים כדאי לבחור?

לא משנה איזה אחסון אתרים בחרתם, בסופו של דבר, אחד הדברים החשובים ביותר כאשר אנחנו מדברים על אחסון של אתר האינטרנט שלנו, זה נושא האבטחה של שרת האחסון בו אנחנו משתמשים. אתרי אינטרנט רבים, מחזיקים כמות גדולה של מידע פרטי, מידע אישי, וכיוצא בזאת. זו בדיוק הסיבה לכך, שלפני שאנחנו בוחרים שרת לאחסון אתרים, עלינו בראש ובראשונה לחשוב על מידת האבטחה של אתר האינטרנט שלנו. אז למעשה, עלינו להבין עכשיו – איזה שיטת אחסון אתרים נחשב לבטוחה יותר?

אם מסתכלים על רמת אבטחה – אין בכלל ספק שאחסון בענן מנצח מבחינה אבטחתית. כאשר אתם בוחרים לאחסן בענן את אתר האינטרנט שלכם, אתם זוכים לקבל את האלמנטים באים שיסייעו לכם מאוד מבחינת אבטחתית:

  • אבטחה למרכזי הנתונים של האתר
  • מערכת מיוחדת לביצוע בקרה על גישה לניהול אתר האינטרנט
  • ניטור של איומים שונים בצורה שוטפת
  • הגנה חזקה על השרת עליו נמצא אתר האינטרנט
  • הגנה של השרת מאיבוד של חומרים רבים ומחיקה שלהם
  • מעקב קבוע על כניסות חשודות לאתר האינטרנט שלכם
שתפו בפייסבוק
שתפו בווטאספ
שתפו בטוויטר
שתפו במייל