טיפול בהפרעת חרדה

הפרעות חרדה הן מהנפוצות ביותר והמשתקות ביותר בהפרעות הנפשיות. המונח הפרעה נפשית אמנם עשוי להישמע מרתיע עבור מרבית האוכלוסיה, אך למעשה ההגדרה של הפרעה נפשית משתנה ממטפל למטפל בטקסטים השונים, וההגדרה של הפרעה נפשית יכולה להתמצות בכך שבפועל הפרעה נפשית היא משהו המפריע למהלך התקין של חיי היומיום.

הסטיגמה החברתית השלילית סביב הפרעות חרדה עשויה לגרום לסובלים רבים להימנע מטיפול בהפרעות חרדה כאשר למעשה טיפול בהפרעות חרדה הוא קריטי לשיפור איכות חייהם של הסובלים. טיפול בהפרעות חרדה הוא תהליך ארוך לעיתים, אך כבר במהלכו ולא כל שכן בסופו יש שיפור משמעותי במהלך החיים של המטופלים ובמערכות היחסים שלהם.

חרדה נובעת מאינסטינקט הישרדות בסיסי והיא למעשה מייצגת תגובת מגן בריאה של המוח שנוצרה בעת צורת חיים קדומה, בה רוב האיומים נבעו מאובדן טריטוריה או קרבה לטורפים, כך שחרדה כפי שאנו מכירים אותה היום למעשה יכלה להיות שימושית במקרה של מרדף או סכנת חיים. כיום הזכר החזק למנגנון ההישרדות הקדמוני, אשר מגיע בצורת דפיקות לב מהירות, הזעה ופרץ אדרנלין, מוצא אותנו במקומות הכי לא רצויים וצפויים. חרדה אולי שירתה בריחה מטורף, אך היא לא עוזרת לנו לבקש קידום בעבודה או לשלם חשבון חשמל.

טיפול בחרדות הוא הכרחי על מנת להיפטר מהשיתוק שחרדה יוצרת אצל הסובלים, ומהדיכאון שמתפתח כתוצאה מחרדה וחוסר תפקוד או בנוסף לה. טיפול בדיכאון וחרדה הוא דבר ישים ובר השגה, וגם חשוב מאין כמוהו. ללא טיפול בחרדה אין אפשרות להתגבר עליה, אנשים הסובלים מדיכאון וחרדה אינם סתם מגזימים והיא לא תעבור מעצמה. חשיבות ההתמודדות עם חרדה היא עצומה שכן באמצעות טיפול נכון יכולים המטופלים לראות לא רק שיפור משמעותי, אלא החלמה מלאה.

gentoo - icon

התמחויות נוספות של אורי פוקס

בקליניקה שלי אני מתאים את הטיפולים בהתאם לצרכי המטופל והדברים שיושבים לו על הלב, הקו המנחה שלי הוא ע"פ האלמנטים הבאים:

ביטחון עצמי נמוך? יש פתרון!

בין אם יש לך פחד קהל, קשה לך לקבל החלטות, הדימוי העצמי שלך נמוך ואתה לא מסוגל לשלוט על הכסים שלך - ככל הנראה שאתה סובל מביטחון עצמי נמוך. אני ללא ספק אוכל לעזור לך לטפל בבעיות הללו ולעלות את הביטחון העצמי שלך למקום שלו אתה ראוי להגיע.

גילי - שירותי מחשוב לעסקים

להיפתר מהחרדות

החרדה עוצרת אותנו בעיקר מלמצות את הפוטנציאל אשר טמון בנו. לולא החהרדה, כל אחד ואחת מאיתנו היו יכולים להגיע למקום הרבה יותר מוצלח בחייהם. בטיפול ממוקד איתי אוכל לפתור לכם את החרדות מהשורש ולמקסם את הפוטנציאל הטמון בכם.

מפסיקים את הדיכאון

הדיכאון הוא המחלה של המאה ה-21, החולים בדיכאון מתארים תחושות קשות של רגשות אשם סתמיות, הרגשת תקיעות, "באסה", חוסר חשק לעשייה ועוד... הטיפול שלי יכול לעזור לסובלים מהדיכאון ולהוציא אותם מהבוץ שאליו שקעו.

טיפול בבעיות אובססיה כפייתית

לאנשים אשר סובלים מבעיית OCD יש בעיה לצמוח ולהתקדם. בין אם מדובר על היפוכונדריה או אובסייה לשתוף את הידיים ולעשות טקס לפני כל פעולה בחיינו - זה לא מביא שום דבר חוץ מאשר כאב נפשי ובזבוז זמן. בטיפול איתי תוכלו לדעת כיצד לשלוט בבעיית ה-OCD שלכם ואיך לנהל את הטקסים בצורה שלא תפריע לכם בחייכם.

צור איתי קשר ואשמח לענות על כל שאלה.

האם אתה צריך טיפול? ענה לעצמך על השאלות:

הדבר הראשון שעליך לעשות הוא קודם כל לזהות את הבעיה, אני כבר אדע לעזור לך למצוא את הפתרון.

הגיע הזמן לדבר על זה יותר!

להורים שבינכם:

השינויים שאותם חווים הילדים שלכם הם מאוד קריטיים להמשך ההתפתחות שלהם בתור אנשים מבוגרים.

אפשר לטפל בבעיות ביטחון עצמי נמוך, דיכאון וחרדות בצורה קלה כל עוד תופסים זאת בזמן – אני אשמח לתת לכם עוד פרטים בטלפון.