החשיבות של שירותי מחשוב לעסקים

אנחנו נמצאים כבר שנים בעיצומה של המהפכה הדיגיטלית. אחת המשמעויות שלה היא שכמעט כל עסק חייב להיות פעיל בעולם המקוון, כאשר אתר אינטרנט, מערכות מידע מתקדמות ומערכות סליקה הן חלק מדרישות החובה בהקשר הזה. חשוב לזכור שנדרש תפעול מקצועי ויסודי של המערכות האלה, כולל כמובן טיפול בתקלות בזמן אמת. חברות מקצועיות המציעות שירותי מחשוב לעסקים יכולות לספק את המענה הזה, מה שיקל על ההתנהלות השוטפת של הלקוח ויצעיד אותו, כמתבקש, למאה ה-21.

לכל עסק יש את שירותי המחשוב שלו

תחת המעטפת של שירותי מחשוב לעסקים ניתן למנות לא מעט שירותים פוטנציאליים, ביניהם שירותי ענן (דוגמת דואר אלקטרוני בענן או גיבוי בענן), אבטחת מידע, פתרונות IT וכן הלאה. את השירותים יש להתאים לעסק על פי גודלו, תחום הפעילות שלו, אופן ההתנהלות השוטפת וכן הלאה. כך לדוגמא אתר תיירות, בו קיים מידע על העסקאות המוצעות בזמן נתון ואפשרות להזמנה ישירה שלהן, צריך לכלול ממשקים מאובטחים של ביצוע רכישה וסליקה, מערכות נתונים המתעדכנים בזמן אמת על פי השינויים בפרטי הטיסות וחבילות הנופש וכן הלאה.

הנקודה המרכזית: אי אפשר ללא שירותי מחשוב לעסקים

המכנה המשותף הוא שבכל המקרים, אין אפשרות להתפשר ביחס לטיב השירותים המוצעים ולחברה המספקת אותם. אפשר להדגים זאת היטב באמצעות הנושא של גיבוי המידע, אשר עסק שלא דואג לכך עלול להיכנס לבור עצום כאשר המידע שבו נמחק או ניזוק בצורה כלשהי. פרצות באבטחת מידע הופכות לחשופים את נתוני האתר, ולעיתים באופן חמור אפילו יותר: את פרטי הגולשים. 

דוגמא נוספת היא עסק שהאתר שלו קורס, עמוס בבאגים או איטי מדי עקב וירוסים ובבעיות אחרות. לקוח אשר נתקל בכך תופס את העסק באופן כמעט ישיר כבלתי מקצועי בעליל ועלול שלא לחזור אליו. אין דבר המתסכל יותר בעלי עסקים מאשר לגלות כי לקוח פוטנציאלי החל לבדוק את האופציה של המתחרים, פשוט בשל העובדה שהמענה המקוון שהוא הציע לא היה מספיק טוב.

דגשים בבחירת החברה 

על רקע החשיבות המכרעת של שירותי מחשוב לעסקים, ברור מדוע העסק חייב להשקיע את כל המאמצים בבחירה נכונה של החברה המספקת אותם. ההמלצה הראשונה היא לבחור בחברה המציעה סל רחב ככל האפשר של שירותי מחשוב. בדרך זו אפשר יהיה לקבל את כל הפתרונות לעסק תחת קורת גג אחת, מה שבוודאי הופך את ההתנהלות לפשוטה יותר ומקטין את הסיכויים שדבר מה ייפול בין הכיסאות: תקלות בסנכרון בין מערכות המחשב השונות לדוגמא. הבחירה בחברה אחת עשויה בהמשך לכך להביא להוזלת עלויות על החבילה הכוללת של השירותים בהשוואה לאופציה של בחירת ספק אחר לכל סוג של שירות.

חשוב לתהות על קנקנה של החברה ולנסות לבחון את המוניטין שלה: שנות הניסיון שלה בתחום, ההכשרות של אנשיה וכן הלאה. כמובן שגם בתחום הזה שמה של חברה מקצועית יכול ללכת לפניה. מומלץ לקרוא חוות דעת אודותיה, או אפילו לבקש מאנשי החברה להפנות אתכם ללקוחות קיימים שלה. את הלקוחות ניתן לשאול לגבי התרשמותם מהמקצועיות של החברה, רמת השירות שלה, הזמינות של אנשיה וכן הלאה. 

שיתוף ב facebook
שתפו בפייסבוק
שיתוף ב whatsapp
שתפו בווטאספ
שיתוף ב twitter
שתפו בטוויטר
שיתוף ב email
שתפו במייל