האם למערכת ניהול תוכן של אתר יש השפעה על פוטנציאל ה SEO – שלו?

בשנים האחרונות אתרים סטטיים הולכים ודועכים. היום אתר שלא מתעדכן בתוכן איכותי באופן שוטף הוא לא בעל זכות קיום. השיגעון התורן הוא בניה של אתרים דינמיים שמתעדכנים באופן תדיר עם תוכן רלוונטי לגולשים. אבל תחזוקת תוכן של אתר כזה דורשת המון עבודה ולכן התפתחו מערכות ניהול תוכן (CMS – Content Management System) המאפשרות לנו לנהל את התוכן בקלות והם כל כך נפוצות שהן נמצאות באופן אינהרנטי בפלטפורמות בניית אתרים כמו וויקס או וורדפרס או ג'ומלה.

בניית אתר עם CMS מובנה

שמתם לב שבסוף הפיסקה הקודמת הזכרנו את שלושת פלטפורמות בניית האתרים הגדולות בעולם. הסיבה לכך היא ששלושתן מכילות בתוכן אמצעי ניהול תוכן. אבל בניגוד לעבר שניהול האתר דרש ידע בHTML, כיום מדובר על תחום מורכב יותר ומערכות ניהול תוכן מאפשרות לנו למעשה לבצע את הפעולות הרצויות בלי להבין לעומק את ההיבטים הטכניים של האתר. כדי שזה יהיה מובן לעומק נסביר לכם איך מערכת ניהול התוכן משפיעה על קידום אתר וויקס.

אתרי WIX נחשבים כיום לאתרים הפופולריים ביותר בקרב אנשים שמבקשים להקים אתר אך אין להם ידע טכני. אתר וויקס מאפשר לך לבנות ולעצב אתר מרשים בצורה אינטואיטיבית בלי הצורך לדעת קוד ותכנות. בעבר קידום אתר וויקס נחשב למשימה מאתגרת בדיוק מהסיבה שמערכת ניהול התוכן באתר הייתה מסורבלת ולא אפשרה יותר מידי כלי SEO איכותיים, אך בשנים האחרונות וכחלק מהתחרות עם וורדפרס הם שינו זאת וכיום מדובר על פלטפורמה שאפשר להגיע עימה לדירוגים הראשונים בגוגל באמצעות קידום אורגני.

מה צריך להיות למערכת ניהול כדי לסייע לקידום האתר בצורה אורגנית

המטרה של מערכות ניהול תוכן היא לאפשר לנו לרענן את התוכן באתר בצורה נוחה. אבל כיוון שאנחנו רוצים גם לקדם את האתר באמצעות SEO אנחנו צריכים שהמערכת תאפשר לנו גישה לכל מיני נתונים ותגיות. מערכת ניהול תוכן שמתאימה לקידום אתרים צריכה לאפשר לבצע את הפעולות הבאות:

  • עדכון התוכן באתר
  • הוספה של עמודים חדשים
  • מחיקת עמודים
  • ניהול של הקטגוריות ותתי הקטגוריות
  • הוספה של מדיה (תמונות, וידאו, סאונד) והצמדת תגיות Alt
  • ניהול של מטא-דאטה
  • אפשרות ניהול קישורים פנימיים
  • ניהול היררכית כותרות פנימיות
  • שליטה בתגי קנוניקל
  • חיבור לשירותי גוגל (אנליטיקס, קונסול וכו')

ההשפעה שיש למערכת ניהול התוכן על קידום האתר היא עצומה. כמו שאמרנו, בעבר קידום אתר וויקס נחשב בקרב מומחי SEO למשימה בלתי אפשרית כיוון שלא הייתה גישה לכמעט שום אלמנט SEO (כותרות, תאורים וכו') אך המנהלים שם שמעו את התלונות והבינו שכדי להשתלט על השוק הם מוכרחים לבצע שינויים. כיום קידום אתר וויקס הוא לא רק פעולה פשוטה ונוחה אלא שאם תסתכלו בגוגל תמצאו אתרים רבים שמצליחים להיות מדורגים טוב בזכות מערכת ניהול תוכן שמאפשרת קידום אורגני איכותי גם באתרי וויקס.

חזרה אל דף הבית.

שתפו בפייסבוק
שתפו בווטאספ
שתפו בטוויטר
שתפו במייל