גיבוי בענן, שירותי ענן במחשב

גיבוי בענן

גיבוי בענן נועד ע"מ לאפשר שחזור קבצים ככל ונגרם נזק לאתר מלאכותי או בשגגה. קראו במדריך המלא בנושא, המסביר את חשיבות גיבוי זה וכיצד מומלץ לבחור חברה כזו.

גם אם אתם לא אנשי טכנולוגיה, בוודאי יצא לכם לשמוע לא אחת על המושג גיבוי בענן. אך מהו ומה מטרתו? כדי להבין זאת, יש לקחת כמה צעדים אחורה ולהבין כיצד פועלת הרשת האינטרנטית. כאשר אתם מזינים כתובת של אתר, למעשה יצרתם פעולות רבות מבלי משים כאשר הראשונה היא מעין חיוג לדומיין, אשר נעשה באמצעות כתובות DNS (בדומה לחיוג מספר טלפון רק לכתובת אתר). עם התקשרות לדומיין, נעשית פנייה אל האחסון הקבצים של האתר באמצעות הפנייה בכתובת הדומיין.

התרשים הוא פשוט הזנת כתובת דומיין > חיוג וירטואלי אל הדומיין > הפנייה אל הקבצים באחסון > הצגת הנתונים בדפדפן שלכם.

חיבור לרשת באמצעות ענן

האם אפשר לאחסן אתר במחשב הפרטי שלכם?

א"כ נשמע כי ניתן לאחסן את קבצי האתר במחשב האישי שלכם, וכל שעליכם לעשות הוא רק לקשר בין הדומיין למחשב. אך עלייה וקוץ בה. כלומר באופן תיאורטי זה אפשרי, אבל זה יהיה רק בתנאים הבאים: המחשב חייב להישאר דולק 24/7, המחשב צריך להיות מאובטח דיו כדי למנוע פריצה למחשבכם האישי או העסקי, המחשב שלכם צריך להיות חזק דיו כדי לעמוד בכמות כניסות לאתר הדורשות רוחב פס (מהירות טעינה/אחסון) כדי למנוע קריסה של האתר.

היתרון בחברת אחסון, היא קודם כל עשיית מקבץ הפעולות הבסיסיות הללו לשם גלישה באתר ללא הפרעות. בשל התחרות הרבה בעולם אחסון אתרים בכלל וכן בעולם גיבוי בענן, תמצאו חברות המציעות חבילות מיוחדות לצורך גלישה תקינה. כך למשל חברות יציעו עבורכם אבטחת אתרים יציבה ובעלת חומת אש למניעת פריצות. כמו כן גם הנושא של מהירות טעינת האתר (בייחוד בשרתים מקומיים), יכול להשפיע על חווית הגולש ולגרום לו לקנות מכם או ההיפך בהתאם לחווית הגלישה.

היתרון של גיבוי בענן

לאחר שהבנו בקצרה מהו מטרתו המרכזית של אחסון, ניתן להסיק את היתרונות של גיבוי בענן. לשם המחשה ניקח שתי דוגמאות נפוצות: הראשונה – אתם נוהגים לתחזק את האתר בתדירות גבוהה בצורת העלאת תכנים, מדיה, סרטונים ועוד. אך לפתע קרה אסון, ובשל שגגה כלשהיא האתר אינו עולה. השנייה – האתר שלכם מדורג בביטויים יפים במנועי החיפוש, אך למתחרים שלכם הדבר אינו מתאים והם החליטו לצאת במתקפת סייבר על האתר שלכם כדי שהאתר ייעלם מהדפדפן.

המכנה המשותף של שני המקרים הללו, הוא הפתרון בלחיצת כפתור באמצעות שחזור הקבצים. חברת אחסון אתרים אשר מציעה גיבוי בענן, היא חברה אשר תחלץ אתכם במידה ותקלעו למצב דומה לאלו. אם זאת כדי לבדוק גם על תדירות הגיבוי, כך שגיבוי יומי הוא הטוב ביותר, אבל גם גיבוי שבועי הינו מומלץ במידה והאתר אינו מתעדכן חדשות לבקרים.